Do pełnej funkcjonalności strony potrzebujesz włączonej obsługi skryptów. Tu znajdziesz instrukcje, które pozwolą Ci włączyć skrypty w Twojej przeglądarce.
KK-Nano 2022 - Dojazd

Dojazd do Krakowa

Więcej informacji dotyczących dojazdu do Krakowa pojawi się w terminie późniejszym.

Samolotem

Międzynarodowy i Krajowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków Balice znajduje się na obrzeżach miasta. Najszybszym sposobem dostania się z lotniska do centrum miasta (podróż trwa ok. 17 minut) jest pociąg wahadłowy, który łączy lotnisko z Dworcem Głównym Krakowa. Pociągi kursują co 30 minut między godziną 4:00 a północą. Aktualny rozkład jazdy pociągów Lotnisko-Kraków znajduje się tutaj. Bilet jednorazowy kosztuje 12 zł. Można go kupić u konduktora. Bagaż jest bezpłatny. Stacja kolejowa Kraków Airport zlokalizowana jest w pobliżu terminalu pasażerskiego, na tyłach wielopoziomowego parkingu. Pociągi wyposażone są w klimatyzację, gniazdka elektryczne, Wi-Fi oraz automaty biletowe. Wszystkie pociągi mają również miejsca dla pasażerów niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Pociągiem

Stacja kolejowa "Kraków Główny" znajduje się w centrum miasta.

Z dworca kolejowego/autobusowego do Budynku Wydziału FAIS można się dostać:

 • tramwajem linii 52 (co 5 min) z przystanku "Teatr Słowackiego" (dawna nazwa przystanku - "Dworzec Główny") w kierunku Czerwone Maki. Należy wysiąść na przystanku "Norymberska" (przystanek koło DH Kaufland). Czas przejazdu ok. 25 min. Z przystanku do budynku Wydziału jest ok. 350 m. Cena biletu normalnego wynosi 6 zł (bilet 60-minutowy) za osobę.
 • Taksówką - czas przejazdu ok. 20 min, koszt ok. 40 zł.

Z okolic Rynku Głównego można również dojechać tramwajem linii 18 (czas przejazdu ok 25 min)

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest dostępny na http://rozklady.mpk.krakow.pl.

Samochodem

Kraków należy do ośrodków najlepiej skomunikowanych z resztą kraju. Południowo-zachodnie granice miasta obiega droga krajowa stanowiąca jeden z odcinków autostrady A4 i drogi europejskiej docierającej do Tarnowa. W skład tej arterii wchodzi również droga ekspresowa nazywana obwodnicą Krakowa, wykorzystywana często przez mieszkańców miasta, gdy zachodzi konieczność szybkiego przemieszczenia się pomiędzy jego wschodnimi i zachodnimi granicami. Obwodnica stanowi najwygodniejszą drogę dojazdową do portu lotniczego w Balicach, położonego ok. 17 km na zachód od centrum.

Znalezienie dogodnego miejsca parkingowego w centrum miasta może okazać się trudne. Parkowanie na ulicach w centrum Krakowa jest płatne w dni powszednie od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 (10:00) do 20:00. Więcej informacji o strefie płatnego parkowania w Krakowie można znaleźć tutaj.

Większość hoteli w centrum posiada własne miejsca parkingowe dostępne za dodatkową opłatą.

Dla uczestników konferencji będzie dostępny darmowy parking przy budynku Wydziału FAIS, w którym odbędzie się Konferencja.

Mapka centrum Krakowa.

Ubezpieczenie

Organizatorzy konferencji nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia ciała lub zniszczenia mienia podczas konferencji. Zaleca się, aby uczestnicy posiadali własne ubezpieczenie.

Ogłoszenia

 • 15 maja 2022

  Wysłano informację o akceptacji prezentacji.
  W dalszym ciągu można zgłaszać abstrakty na sesję posterową.
 • 1 maja 2022

  Zakoczono nabór abstraktów dla prezentacji ustnych.
 • 14 marca 2022

  Plakat konferencji

Wystawcy